Kontakt til bestyrelse m.v.

Bestyrelse


Formand
Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk
Ansvar: Kontakt til SEGES, Internationalt udvalg WPCS og Avlsudvalg, koordinator for Int. Show udvalg samt årbog og nyhedsbreve
Næstformand
Lars Vestermann Frandsen
Radbyvej 44, Agedrup
5320, Agderup
Tlf: 65 97 76 48
Email: piaoglars@mail.tdcadsl.dk
Ansvar: Stambogsudvalg
Sekretær
Kerstin Berglind
Vængegårdsvej 12, Allindelille Old
4370, St. Merløse
Tlf: 51 24 08 09
Email: berglind.jessen@tdcadsl.dk
Ansvar: Dagsordener og referater

Susanne Agersnap
C.F. Richsvej 83, 3 th.,
0, Frederiksberg
Tlf: 38 10 50 55 / 24 85 33 66
Email: susanne.agersnap@proxit.com
Ansvar: Præmier og rosetter samt kontakt til sponsorer
Kasserer
Malene Andersen
Bringstrupvej 90
4100, Ringsted
Tlf: 20498327
Email: dankirkebycobs@gmail.com

Heidi Vedel Borch
Mønvej 92
4720, Præstø
Tlf: 40 71 72 18
Email: heidiborch85@gmail.com
Ansvar: Medlemsadministration, kontakt til nye medlemmer, welsh-butik og kontakt til aktivitetsudvalg

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com
Ansvar: Dommerrejser m.v.

Web-Redaktør



Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk

Avlsudvalg



Mie Christiansen
Hasbjergvej 4,
4760, Vordingborg
Tlf: 40607912
Email: mie@stutterichopin.dk

Keld Frandsen
Radbyvej 44,
5320, Agedrup
Tlf: 65 97 45 10
Email: birtheogkeldfrandsen@hotmail.com

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com

Anja Seedoorff
Tybjerglillevej 29
4160, Herlufmagle
Tlf: 40761196
Email: a.seedorff@123dk.dk

Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk

Stambogsudvalg



Ann Louise W. Jørgensen
Klausholmvej 56
0, Brovst
Tlf: 20238737
Email: alwj@mail.tele.dk

Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com

Årbogsudvalg



Sara Porsgaard
Søparken 24,1-4
8722, Hedensted
Tlf:
Email: saraporsgaard@gmail.com

Hingsteliste og licenshingste



Kerstin Berglind
Vængegårdsvej 12, Allindelille Old
4370, St. Merløse
Tlf: 51 24 08 09
Email: berglind.jessen@tdcadsl.dk

Maiken Holm Nielsen
Tingvej 21
8881, Thorsø
Tlf: 31 45 65 41
Email: mkh@seges.dk

Aktivitetsudvalg


Fyn
Louise Østergård
Revsørevej 50
5874, Hesselager
Tlf: 60701584/mobil.
Email: lp_nielsen@hotmail.com
Fyn
Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk
Jylland
Linda Rasmussen
Vadstedvej 13
6560, Sommersted
Tlf: 29 87 13 34
Email: lillegaard40@gmail.com
Sjælland
Nana Sørensen
Svinøøstervej 11 A
4750, Lundby
Tlf: 25 14 25 56
Email: nanasoerensen@gmail.com
Fyn
Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com
Jylland
Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com
Sjælland
Vicky Stolberg
Hesseløvej 28
4500, Nykøbing sj
Tlf: 61 85 61 38
Email: vicky@stutterivica.dk

Foreningens dommerliste


International dommer
Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk
International dommer
John M. Kristensen
Bregnetvedvej 28
4320, Lejre
Tlf: 46 49 63 04 / 20 10 13 30
Email: galaksi@mail.dk
International dommer
Karen B Olsen
Skambækvej 14
0, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 22 87 23 26
Email: trock@post12.tele.dk
International dommer
Marianne Seidenfaden
Knabstrup Møllebakke 4 D,
4440, Mørkøv
Tlf: 59 27 31 23
Email: lysten@post11.tele.dk
National dommer
Mie Christiansen
Hasbjergvej 4,
4760, Vordingborg
Tlf: 40607912
Email: mie@stutterichopin.dk
International dommer
Lars Vestermann Frandsen
Radbyvej 44, Agedrup
5320, Agderup
Tlf: 65 97 76 48
Email: piaoglars@mail.tdcadsl.dk
National dommer, sec. A
Zanne Jedig
Smidstrupvej 11,
4720, Præstø,
Tlf: 40 85 93 83
Email: postmaster@stutteriharvest.dk
National dommer, sec. B
Jette Bjerregård
Viborgvej 145
8766, Nørre Snede
Tlf: 28 92 11 80
Email: bjerregaard@welshb.dk

Dommeraspiranter



Henriette Lindberg
Ibstedvej 14, Jegindø
0,
Tlf: 27 630 830
Email: Lindbergogjensby@mail.tele.dk

Malene Erslev Olesen
Myllerupgyden 3
5610, Assens
Tlf: 25174649
Email: mele_jojo@hotmail.com

Vicky Stolberg
Hesseløvej 28
4500, Nykøbing sj
Tlf: 61 85 61 38
Email: vicky@stutterivica.dk

Morten Thers
Sæbyhøjvej 9, Sæbyhøj
4270, Høng
Tlf: 26270846
Email: mortenthers@mail.dk

Heidi Vedel Borch
Mønvej 92
4720, Præstø
Tlf: 40 71 72 18
Email: heidiborch85@gmail.com

Pernille Sandø
GL. Nykøbingvej108
0, Nr. asmindrup
Tlf: 22513087
Email: mail@pernille-sandoe.dk

Helle K. Jørgensen
Kohavevej 13
8721, Daugård
Tlf: 27372367
Email: hellekj1986@gmail.com

Ninett Gulddal
Allindemagle Huse 35
4100, Ringsted
Tlf: 27 20 87 11 / 91 52 55 48
Email: adlais@live.dk

Dommersekretærer



Rebeccca Thers
Sæbyhøjvej 9
4270, Høng
Tlf:
Email: rebecca.thers@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere
Sekretæraspirant
Bente Marie Larsen
Rejnstrupvej 1
4250, Fuglebjerg
Tlf: 27630343
Email: bentemarielarsen@icloud.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Susanne Agersnap
C.F. Richsvej 83, 3 th.,
0, Frederiksberg
Tlf: 38 10 50 55 / 24 85 33 66
Email: susanne.agersnap@proxit.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk
Ansvar: Danske og nordiske dommere

Britt Nielsen
Rødkælkevej 7
0, Ølstykke
Tlf:
Email: britthellenielsen@gmail.com
Ansvar: Danske dommere

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere
Sekretæraspirant
Vibeke Roy
Præstelodden 15
4180, Sorø
Tlf: 53310410
Email: vibekeroy@hotmail.com
Ansvar: Danske og nordiske dommere

Puk Larsen
Holbergsgade 24 c
0, Karup
Tlf:
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Sara Porsgaard
Søparken 24,1-4
8722, Hedensted
Tlf:
Email: saraporsgaard@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere