Kontakt til bestyrelse m.v.

Bestyrelse


Formand
Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk
Ansvar: Kontakt til SEGES, Internationalt udvalg WPCS og Avlsudvalg, koordinator for Int. Show udvalg samt årbog og nyhedsbreve
Næstformand
Lars Vestermann Frandsen
Radbyvej 44, Agedrup
5320, Agderup
Tlf: 65 97 76 48
Email: piaoglars@mail.tdcadsl.dk
Ansvar: Stambogsudvalg
Kasserer
Morten Thers
Sæbyhøjvej 9, Sæbyhøj
4270, Høng
Tlf: 26270846
Email: mortenthers@mail.dk
Ansvar: Økonomi
Sekretær
Kerstin Berglind
Vængegårdsvej 12, Allindelille Old
4370, St. Merløse
Tlf: 51 24 08 09
Email: berglind.jessen@tdcadsl.dk
Ansvar: Dagsordener og referater

Susanne Agersnap
C.F. Richsvej 83, 3 th.,
0, Frederiksberg
Tlf: 38 10 50 55 / 24 85 33 66
Email: susanne.agersnap@proxit.com
Ansvar: Præmier og rosetter samt kontakt til sponsorer

Heidi Borch Jørgensen
Mønvej 92
0, Præstø
Tlf: 40 71 72 18
Email: heidiborch85@gmail.com
Ansvar: Medlemsadministration, kontakt til nye medlemmer, welsh-butik og kontakt til aktivitetsudvalg

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com
Ansvar: Dommerrejser m.v.

Web-Redaktør



Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk

Avlsudvalg


Formand
Bjarne Thers
Solbjergvej 22, Gierslev
4270, Høng
Tlf: 58 85 21 35
Email: stutterithers@mail.dk

Mie Christiansen
Hasbjergvej 4,
4760, Vordingborg
Tlf: 40607912
Email: mie@stutterichopin.dk

Keld Frandsen
Radbyvej 44,
5320, Agedrup
Tlf: 65 97 45 10
Email: birtheogkeldfrandsen@hotmail.com

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com

Anja Seedoorff
Tybjerglillevej 29
4160, Herlufmagle
Tlf: 40761196
Email: a.seedorff@123dk.dk

Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk

Stambogsudvalg



Ann Louise W. Jørgensen
Klausholmvej 56
0, Brovst
Tlf: 20238737
Email: alwj@mail.tele.dk

Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com

Årbogsudvalg



Henriette Lindberg
Ibstedvej 14, Jegindø
0,
Tlf: 27 630 830
Email: Lindbergogjensby@mail.tele.dk

Hingsteliste og licenshingste



Kerstin Berglind
Vængegårdsvej 12, Allindelille Old
4370, St. Merløse
Tlf: 51 24 08 09
Email: berglind.jessen@tdcadsl.dk

Maiken Holm Nielsen
Tingvej 21
8881, Thorsø
Tlf: 31 45 65 41
Email: mkh@seges.dk

Aktivitetsudvalg


Fyn
Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk
Sjælland
Nana Sørensen
Svinøøstervej 11 A
4750, Lundby
Tlf: 25 14 25 56
Email: nanasoerensen@gmail.com
Fyn
Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com
Sjælland
Vicky Stolberg
Hesseløvej 28
4500, Nykøbing sj
Tlf: 61 85 61 38
Email: vicky@stutterivica.dk

Foreningens dommerliste


International dommer
Carl Trock
Skambækvej 14
4400, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 20 12 66 92
Email: carl@trock.dk
International dommer
John M. Kristensen
Bregnetvedvej 28
0, 4320 Lejre
Tlf: 46 49 63 04 / 20 10 13 30
Email: galaksi@mail.dk
International dommer
Karen B Olsen
Skambækvej 14
0, Kalundborg
Tlf: 59 50 87 84 / 22 87 23 26
Email: trock@post12.tele.dk
International dommer
Marianne Seidenfaden
Knabstrup Møllebakke 4 D,
4440, Mørkøv
Tlf: 59 27 31 23
Email: lysten@post11.tele.dk
National dommer
Bjarne Thers
Solbjergvej 22, Gierslev
4270, Høng
Tlf: 58 85 21 35
Email: stutterithers@mail.dk
National dommer
Mie Christiansen
Hasbjergvej 4,
4760, Vordingborg
Tlf: 40607912
Email: mie@stutterichopin.dk
International dommer
Lars Vestermann Frandsen
Radbyvej 44, Agedrup
5320, Agderup
Tlf: 65 97 76 48
Email: piaoglars@mail.tdcadsl.dk
National dommer, sec. A
Zanne Jedig
Smidstrupvej 11,
4720, Præstø,
Tlf: 40 85 93 83
Email: postmaster@stutteriharvest.dk
National dommer, sec. B
Jette Bjerregård
Viborgvej 145
8766, Nørre Snede
Tlf: 28 92 11 80
Email: bjerregaard@welshb.dk

Dommeraspiranter



Henriette Lindberg
Ibstedvej 14, Jegindø
0,
Tlf: 27 630 830
Email: Lindbergogjensby@mail.tele.dk

Malene Erslev Olesen
Myllerupgyden 3
5610, Assens
Tlf: 25174649
Email: mele_jojo@hotmail.com

Vicky Stolberg
Hesseløvej 28
4500, Nykøbing sj
Tlf: 61 85 61 38
Email: vicky@stutterivica.dk

Morten Thers
Sæbyhøjvej 9, Sæbyhøj
4270, Høng
Tlf: 26270846
Email: mortenthers@mail.dk

Heidi Borch Jørgensen
Mønvej 92
0, Præstø
Tlf: 40 71 72 18
Email: heidiborch85@gmail.com

Pernille Sandø
GL. Nykøbingvej108
0, Nr. asmindrup
Tlf: 22513087
Email: mail@pernille-sandoe.dk

Helle K. Jørgensen
Kohavevej 13
8721, Daugård
Tlf: 27372367
Email: hellekj1986@gmail.com

Ninett Gulddal
Allindemagle Huse 35
4100, Ringsted
Tlf: 27 20 87 11 / 91 52 55 48
Email: adlais@live.dk

Dommersekretærer



Rebeccca Thers
Søbyhøjvej 9
4270, Høng
Tlf:
Email: rabecca.thers@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere
Sekretæraspirant
Bente Marie Larsen
Rejnstrupvej 1
4250, Fuglebjerg
Tlf: 27630343
Email: bentemarielarsen@icloud.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Tina Skovlund Christensen
Stevns Landevej 64,
4660, Store Heddinge
Tlf: 42 16 16 31
Email: info@magusstud.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Charlotte Jensen
Døckerslundvej 2 C, st.tv.,
0, Odense C
Tlf: 65 90 45 50
Email: cajmaylie@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Susanne Agersnap
C.F. Richsvej 83, 3 th.,
0, Frederiksberg
Tlf: 38 10 50 55 / 24 85 33 66
Email: susanne.agersnap@proxit.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Jette Granhøj
Gl. Nyborgvej 54
5772, Kværndrup
Tlf: 62 27 11 51 / 30 31 60 92
Email: granhoj@mail.tele.dk
Ansvar: Danske og nordiske dommere

Britt Nielsen
Rødkælkevej 7
0, Ølstykke
Tlf:
Email: britthellenielsen@gmail.com
Ansvar: Danske dommere

Hanne Larsen
Mønstedvej 31,
7470, Karup J
Tlf: 22 75 60 55
Email: greenhillstud@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere
Sekretæraspirant
Vibeke Roy
Holsteinborgvej 203
0, Rude
Tlf: 53310410
Email: vibekeroy@hotmail.com
Ansvar: Danske og nordiske dommere

Kirsti Thygesen
Assentorpvej 98
0, Stenlille
Tlf:
Email: stutteriassentorp@outlook.dk
Ansvar: Danske og nordiske dommere

Puk Larsen
Holbergsgade 24 c
0, Karup
Tlf:
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere

Sara Porsgaard
Søparken 24,1-4
0, Hedensted
Tlf:
Email: saraporsgaard@gmail.com
Ansvar: Danske-, nordiske og engelsksprogede dommere